Festiwal Zwyczajów Wielkanocnych za nami

24 marca w Gminnym Centrum Kultury w Gościeszowicach odbył się Gminny Festiwal Zwyczajów Wielkanocnych. W ramach tego wydarzenia odbył się m.in. kiermasz rękodzieła, warsztaty dla dzieci, koncert zespołu “Fajna Ferajna” z Wiechlic, a także konkursy na tradycyjną palmę i ciasto wielkanocne. Jury naszych konkursów miało pełne ręce roboty! Do konkursu na tradycyjną palmę wielkanocną zgłoszonych zostało 9 wspaniałych palm, a w konkursie na ciasto wielkanocne mieliśmy 13 kulinarnych dzieł.

W konkursie na Tradycyjną Palmę Wielkanocną przyznane zostały następujące nagrody:

🥇I miejsce i Nagroda Wójta Gminy Niegosławice w wysokości 500 zł – Sołectwo Przecław

🥈II miejsce i Nagroda Wójta Gminy Niegosławice w wysokości 300 zł – Sołectwo Krzywczyce (przygotowanie palmy – KGW w Krzywczycach)

🥉III miejsce i Nagroda Wójta Gminy Niegosławice w wysokości 200 zł – Sołectwo Gościeszowice (przygotowanie palmy – Koło Gospodyń Wiejskich z Gościeszowic)

🏅Nagroda specjalna ufundowana przez Zajączka z Gościeszowic (znanego też jako sołtys Gościeszowic) – uczniowie klasy II – Szkoła Podstawowa w Gościeszowicach

🏅Wyróżnienie dla Sołectwa Bukowica

W konkursie na ciasto wielkanocne:

🥇I miejsce i Nagroda GCK w wysokości 300 zł – Koło Gospodyń Wiejskich “Rudzinianki” za “Tradycyjnego mazurka”

🥈II miejsce i Nagroda GCK w wysokości 200 zł – Sołectwo Bukowica za “Pijanego mazurka”

🥉III miejsce i Nagroda GCK w wysokości 100 zł – KGW Krzywczyce za “Sernik wiedeński”

Dziękujemy BARDZO wszystkim, którzy włączyli się do naszej zabawy i pomogli nam w organizacji tego wydarzenia. W szczególności dziękujemy Klubowi Seniora oraz Kołu Gospodyń Wiejskich z Gościeszowic za ogromne wsparcie w realizacji imprezy. Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Niegosławice i przedstawicielom Urzędu Gminy za wsparcie finansowe i organizacyjne. Dziękujemy zespołowi Fajna Ferajna za niezapomniane wrażenia artystyczne!!! Dziękujemy także wszystkim uczestnikom konkursów i wystawcom: Moje pierniki, Herbatka U Tereski. Dziękujemy również Piekarni Niegosławice za pyszne chlebki!!Wszyscy razem stworzyliście tę wspaniałą atmosferę!

Możesz również polubić…